اصول رنگ آمیزی صنعتی

بدون دیدگاه
اصول رنگ آمیزی صنعتی
تماس با ما

اصول رنگ آمیزی صنعتی برای داشتن خدمات رنگ آمیزی صنعتی رعایت اصول و استاندارد های این امر در افزایش کیفیت این خدمات بسیار تاثیر گذار می باشد که اگر مورد رعایت قرار نگیرد کیفیت را تحت تاثیرقرار می دهد .

در این بخش از سندبلاست برتر اصول  این خدمات را به صورت مختصر بیان می کنیم و هواره تیم ما آما ده ارائه خدمات در سرتاسر کشور ایران با کیفیت بسیار عالی و هزینه بسیار ارزان می باشد .

اصول رنگ آمیزی صنعتی

اصول و استاندارد رنگ آمیزی صنعتی یک امر مستلزم شرکت ارائه دهنده خدمات می باشد و در این امر صداقت کاری موجب می گردد تا با رعایت این اصول کیفیت بالا را در خدمات به کارفرما ارائه نمود .

تمیز کردن کردن سطح ابتدایی ترین روش برای داشتن خدماتی با کیفیت می باشد اگر این امر رعایت نگردد حتی موجب دوباره کاری می گردد زیرا لایه رنگ از سطح جدا شده و ترک می خورد .

چه اصولی راباید در رنگ آمیزی صنعتی رعایت نماییم :

  • ابتدایی ترین اصل پاک کردن سطح مورد نظر از گریس ،روغن و چربی ،مواد نفتی (نفت باید کلا پاک گردد و می توان آن را دشمن رنگ دانست )،گرد و خاک
  • تمیز کردن سطح با دستمال نم دار
  • شستشو با واتر بلاست (آب پر فشار )
  • سندبلاست کردن سطح مورد نظر  که به آن سند بلاست خشک نیز گفته می شود ولی می توان از وت بلاست نیز استفاده نمود .
  • در صورت لزوم استفاده از شات بلاست سطح (استفاده از ساچمه )
  • خشک کردن سطح مورد نظر با فشار هوای با دمای متوسط نه گرم و نه سرد .(این امر در ریزه کاری بسیار مهم می باشد که خیلی از شرکت های ارائه دهنده خدمات رنگ آمیزی صنعتی رعایت نمی کنند استاندارد هوا 10 الی 20 درجه می باشد .)

 

در آماده سازی سطح و خشک کردن سطح باید دقت شود که هوای فشرده که بر روی سطح پاشیده می شود دچار چربی و روغن نباشد و در دمای منفی 4 تا مثبت 4 اقدام نگردد زیرا تاثیرات آن در گذر زمان با باد کردن رنگ ترک خوردگی آن نمود پیدا می کند.

کاربرد های رنگ آمیزی صنعتی

خدمات رنگ آمیزی صنعتی را نمی توان مختص به امر و یک صنعت دانست  از این خدمات می توان در انواع گوناگون بهره گرفت برای مثال برای قطعه ای که تولید شده و اگر در برابر هوا قرار گیرد دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می گردد و برای جلوگیری از این امر از رنگ آمیزی استفاده می گردد .

ولی به صورت کوتاه به آن می پردازیم

 

کاریرد رنگ آمیزی صنعتی بسیار گسترده می باشد در صنعت و صنایع هواپیماسازی،کشتیرانی و کشتی سازی ،سازه های فلزی ،لوله های نفتی و لوله آب فلزی،اپوکسی ،ماشین سازی،صنعت حفاری ،پتروشیمی ،ذوب آهن و کوره های با حرارت بالا که در آن از رنگ نسوز استفاده می گردد.

 

استاندارد رنگ آمیزی صنعتی

حال استاندارد رنگ آمیزی صنعتی مختص به خود عملیات رنگ آمیزی می باشد که مهمترین بخش  و مبحث این نوشتار می باشد برای انجام خدمات محصول استاندارد که از ماده رزین ،مواد افزودنی تثبیتی و رنگدانه و حلال که تولید یک شرکت معتبر می باشد باید استفاده گردد  متاسفانه امروزه شاید وجود محصولات بی کیفیت با نام نشان شرکت های معتبر در داخل کشور هستیم که تنها با دانش و تجربه می توان از اصالت رنگ صنعتی اطمینان حاصل کرد .

 

استاندارد رنگ آمیزی صنعتی

استاندارد رنگ آمیزی صنعتی

از همه چیز مهمتر وجود رزین در رنگ صنعتی بسیار باید مورد توجه قرار گیرد زیر ما برخلافت رنگ آمیزی های دیگر در این امر زیبایی مسئله دوم ماست و مسئله اول در زنگ آمیزی صنعتی و استاندارد های مربوط به آن ماندگار و نفوذ ناپذیری می باشد که رزین و جدیدا نانو مخصوص رنگ این وظیفه را بر عهده دارد .

 

نوشتهٔ پیشین
سندبلاست خشک در تهران
نوشتهٔ بعدی
خدمات رنگ آمیزی صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست